Doç. Dr. Bülent SAÇAK


Doktorunuza Danışın

Sosyal Medya Takip Et !


Instagram


Twitter


Wordpress

Meme
Cerrahisi

Rekonstrüktif
Cerrahi

Kendim Randevu
Almak İstiyorum

Beni Aramanızı
İstiyorum

Meme Cerrahisi

 Meme Cerrahisi alanında en sık yapılan uygulamalar ile ilgili bilgiler..

Meme Onarımı

Cerrahi olarak tamamı veya bir kısmı alınan memenin tekrar bir bütün haline getirilmesi sürecine meme onarımı denilmektedir..

İmplant Revizyonu

Daha önce implant yerleştirilmiş olan hastalarda zaman içinde implanttan, implantı saran nedbe dokusundan (kapsül) veya memenin genel görünümünden kaynaklanan problemler gelişebilir.

Meme Büyütme

Meme büyütme ameliyatları, meme implantları (protezler/silikonlar) yardımı ile memenin hacmini büyütmek için yapılan ameliyatlardır.

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme (mastopeksi) ameliyatı memenin fazla cildini uzaklaştırarak gövdede biraz daha yukarı taşınmasını ve sıkılaştırılmasını hedefleyen bir uygulamadır.

Meme Küçültme

Meme küçültme (redüksiyon) ameliyatı ile ilgili en çok merak edilen soruları ve kısa cevaplarını bu kısımda derledim.

Tüberöz Meme Onarımı

Tüberöz meme toplumda çok da nadir sayılamayacak gelişimsel bir deformite neticesinde memelerde şekil bozuklukları, gelişim geriliği ve asimetri ile ortaya çıkan bir durumdur.

Rekonstrüktif Cerrahi

Rekonstrüktif cerrahi (Onarım cerrahisi) ile ilgili temel bilgiler..

Mikrocerrahi

Rekonstrüktif mikrocerrahi ameliyat mikroskopları, hassas cerrahi enstrümanlar ve özel dikiş materyalleri kullanarak milimetre düzeyinde damarlara ve sinirlere müdahale edebildiğimiz..

Cilt Kanserleri ve Cerrahisi

Cildimiz vücudumuzun, ultraviyole ışınlar başta, her türlü dış etkene maruz kalan örtücü dokusu ve en büyük organıdır. Erişkinlerde cilt ortalama 1.8 m2 yüzey alanına sahiptir.

Baş ve Boyun Kanserleri

Baş ve boyun kanserleri tüm kanserler içinde en sık izlenen kanser gruplarından birini oluşturur ve toplumda kabaca yüz kişiden biri hayatının bir döneminde bu kansere yakalanmaktadır.

Meme Onarımı

Cerrahi olarak tamamı veya bir kısmı alınan memenin tekrar bir bütün haline getirilmesi sürecine meme onarımı denilmektedir..